محمد مهدی مومنی
        مدیرکل روابط عمومی
 

    .
۱۳۹۹/۱۱/۲۹

به منظور بررسی راهکارهای مشترک همکاری صورت گرفت؛

برگزاری نشست هم‌اندیشی جامعه المصطفی العالمیه و استانداری خراسان رضوی

به منظور بررسی ایجاد زمینه‌های تعامل و همکاری در پیشبرد اهداف علمی و اجرایی جامعه المصطفی العالمیه، جلسه هم‌اندیشی این مجموعه با حضور معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق براتی در این نشست اظهار کرد: یکی از بزرگترین وظایف جامعه المصطفی العالمیه، ترویج و تثبیت فرهنگ اهل بیت معصومین علیهم السلام است که نقش مهمی در استعداد یابی پژوهشگران، مبلغین اسلامی و شیعی در خارج از کشور و منطبق بر نیازهای فکری، اجتماعی و فرهنگی منطقه و جهان اسلام دارد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی وجود طلاب غیر ایرانی از 130 کشور خارجی در استان خراسان رضوی و مشهد را فرصت مغتنمی برای استان اعلام کرد و افزود: دانش آموختگان این مرکز در عرصه زیارت و ارائه خدمات فرهنگی و اجرایی به زائرین خارجی نقش مهمی را میتوانند ایفا نمایند، در این راستا نیاز است با هماهنگی و برنامه ریزی لازم زمینه ورود این مبلغین به عرصه فرهنگی، گردشگری و حتی سلامت فراهم شود.
وی در پایان ضمن تشکر از دغدغه مندی مسئولین جامعه المصطفی العالمیه برای کمک در جهت اهداف دولت جمهوری اسلامی ایران، گفت: مجموعه حاکمیتی استان آماده هرگونه همکاری و انعقاد تفاهم نامه با این مرکز است و امیدواریم در آیند شاهد تحول قابل توجهی در راستای اجرایی شدن این تفاهمات درعرصه زیارت باشیم.
در این نشست مرتضی اشرفی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ضمن تقدیر از اقدامات جامعه المصطفی در امر نخبه پروری فرهنگی در میان جامعه تشیع عالم اسلام گفت: طلاب جامعه المصطفی به لحاظ ارتباطات خوبی که با کشور های متبوع خود در جهان دارد، می‌تواند در امور سرمایه گذاری اقتصادی به عنوان زمینه ساز و جذب سرمایه گذاران اقدام نمایند و اتاق سرمایه گذاری استان آماده هرگونه همکاری در این خصوص است.
لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین صالح رئیس موسسه جامعه المصطفی العالمیه در استان ضمن تاکید بر رسالت فرهنگی و فرامنطقه‌ای جامعه المصطفی در تعلیم و تربیت طلاب خارجی گفت: طلاب خارجی به لحاظ ارتباطات قوی که  با کشورهای متبوع خود دارند می‌توانند به عنوان بازوی اقتصادی در دوران سخت تحریم عمل نمایند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۴۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان