سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل
  حسن گوهرپور   

    .
۱۳۹۸/۱۱/۰۱

نهمین نمایشگاه شهر هوشمند در مشهد افتتاح شد

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ همزمان با نهمین دوره نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، نهمین دوره نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند همزمان با بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد افتتاح شد.
مدیرفناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی در حاشیه این نمایشگاه اظهار کرد:
10 شرکت معین حوزه هوشمند سازی به همراه 10 دستگاه اجرایی استان در غرفه استانداری واقع در این نمایشگاه حضور دارند وخدمات ، فعالیت های هوشمندانه و فناورانه  خود را به بازدید کنندگان ارائه می کنند. به هرحال فضای نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند فرصت بسیار خوبی برای گفتمان‌سازی ،ترویج و فرهنگ سازی موضوعات و حوزه های مختلف هوشمند سازی است و از آنجا که از ابتدای سال جاری  توسعه دولت الکترونیک با رویکرد مشارکت بخش خصوصی  پیگیری می شود توفیقاتی حاصل شده ، در یک فضای اشتراکی موثر، فی مابین بخش خصوصی و بدنه دولت این دستاوردها به بازدید کنندگان ارائه می شود.
روح‌بخش ادامه داد: به عنوان مثال در حوزه سلامت هوشمند  شرکت تخصصی موضوعی مربوطه  در کنار دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان متولی سلامت پروژه ها وخدمات و دستاوردهای خود را، برای مراجعین ارائه می‌کنند. همینطور شرکت تخصصی حوزه گردشگری الکترونیکی در کنار اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و...
روح‌بخش افزود:
 در اردیبهشت ماه سال جاری ۱۰ شرکت حوزه هوشمندسازی استان، تفاهم نامه‌ای را با محوریت نظام صنفی رایانه ای استان در قالب معین‌های حوزه هوشمند سازی با استانداری خراسان رضوی منعقد کردند.
حمیدرضا روح‌بخش افزود: این شرکت‌های توانمند بخش خصوصی  در راستای مسئولیت اجتماعی شرکتی خود به روند هوشمندسازی استان  که نهایتا منجر به بهبود کیفیت زندگی می شود کمک می کند.
مدیرفناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: در غرفه استانداری در نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند مشهد، سرویهای شبکه اختصاصی دولت  که زیر ساخت اختصاصی ارتباطی بین دوایر دولتی استان، وزاتخانه ها  و نهاد ریاست جمهوری است برای مراجعین تشریح می‌شود. لازم به ذکر است خراسان رضوی بزرگترین شبکه دولت کشور را در قالب اتصال ۴۲۰۰ ساختمان اداری به این شبکه در اختیار دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در عصر فناوری اطلاعات، مسائل جدید مبتلابه دستگاه‌های اجرایی را می بایست  با استفاده از راهکارهای فناورانه  حل و فصل کرد و دوران استفاده از راهکارهای سنتی به پایان رسیده  و از آنجا که ابزارها و نرم افزارهای بسیار مطلوبی در فضای نمایشگاه ارائه شده ،نیاز است با جدیت بیشتری استفاده ایزارهای هوشمندانه در دستگاه ههای اجرایی مود توجه قرار گیرد..
 لازم به ذکر است این نمایشگاه با هدف پاسخ به نیازهای شهرهوشمند با برگزاری نشست‌های تخصصی، کارگاه‌ها و پنل‌های آموزشی، برنامه‌ها و چالش‌های تخصصی کار خود را آغاز کرده است.
نهمین نمایشگاه شهر هوشمند همزمان با بیست و دومین نمایشگاه الکامپ، یکم تا چهارم بهمن‌ماه با حضور شرکت‌های استارت‌آپی و نوآور در حوزه هوشمندسازی خدمات و معرفی شرکت‌های پیش‌رو در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، در مشهد برپا خواهد بود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۸۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان