مدیر کل روابط عمومی  
امیر  پورمهدی  

    .
۱۳۹۵/۰۸/۰۱

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد؛

ضرورت بهره گیری از توان خیران کتابخانه ساز در توسعه ی فرهنگ کتابخوانی

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، نشست مشترک انجمن کتابخانه های عمومی استان و خیران کتابخانه ساز، برگزار شد.

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، نشست مشترک انجمن کتابخانه های عمومی استان و خیران کتابخانه ساز، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این نشست با اشاره به بخشنامه ی معاون توسعه  روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، گفت:  تعداد کتابخانه های روستایی به نسبت  تعداد روستاها بسیار اندک است.
وی از دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خواست تا با همکاری دفتر امور اجتماعی و نهاد کتابخانه های عمومی استان، موضوع را  بررسی و اقدامات  لازم در این زمینه را معمول دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر گسترش کتابخانه های روستایی، خاطر نشان کرد: راهبرد ما در استان این است که هر روستا یک کتابخانه داشته باشد.
حسینی با تقدیر از اقدامات اداره کل کتابخانه های عمومی استان، نگهداری و مدیریت  این مجموعه ها را نیز مانند ساخت آن ها مهم دانست.
وی  پیشنهاد کرد تا طرح خیران کتابخانه یار، شبیه طرح موفق  خیران کتابخانه ساز به منظور بهره برداری بهینه از کتابخانه ها به اجرا در آید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، استفاده از ظرفیت خیران را موجب توسعه ی مردمی استان دانست و گفت: امروز نیازمند الگو سازی برای ارتقا زندگی اجتماعی هستیم.
حسینی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از توان خیران کتابخانه ساز در توسعه ی کتابخانه ها و فرهنگ کتابخوانی ادامه داد: معرفی این گونه سرمایه های نمادین در تقویت رفتارهای مطلوب اجتماعی موثر است.
 مدیرکل دفترامور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی نیز گفت: ما  در مناطق روستایی، فرصت های فرهنگی زیادی نداشته ایم و فعالیت کتابخانه های عمومی، فرصتی مغتنم است.
وحید قربانی افزود: کتابخانه های عمومی در روستا می تواند یک کانون فرهنگی کامل باشد که اهداف تمام دستگاههای دیگر را پشتیبانی و تامین کند .
وی اظهار داشت: این مکان فرهنگی، بستر ساز انتقال همه آگاهی های محیط زیستی، بهداشتی و سلامت، اجتماعی، اقتصادی، فنی خواهد بود .
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی با اشاره به عقب ماندگی در توسعه ی کتابخانه های روستایی گفت: جبران این وضع مستلزم همراهی دستگاه های مرتبط و کار جمعی است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز گفت در حال حاضر بزرگترین کتابخانه سیار کشور را در اختیار داریم که پنج روستا را پوشش می دهد .
حسین اکبری افزود:  هزار و 500 نفر طی یک سال عضو این کتابخانه شده اند و در آبان ماه، دومین کتابخانه سیار را  راه اندازی خواهیم کرد.
گفتنی است؛ در این جلسه از خدمات مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی و مشاور استاندار در امور روابط عمومی به جهت اهتمام به موضوع کتاب و کتابخوانی تقدیر شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۵۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان